Mužské oddelenie

Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení

Mužské oddelenie

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách

alebo Trpká komédia o tom,

ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravujeme s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.

Rok výroby: 2020
Dátum lokálnej premiéry: 19. február 2020

Klamstvo

Je klamstvo nevinné? Dokáže pravda ublížiť a lož poslúžiť?

5. výročie Smejko a Tanculienka: Všetko najlepšie!

Piate výročie populárnej dvojice Smejko a Tanculienka

DESmod - Teatro set 2020