Žijú medzi nami, osobnosti

Výstava o živote a diele významných osobností v Seredi

František Janíček, veda a škola - elektroenergetika, elektrotechnik

Roman Paldan, technika, medzinárodné vzťahy a diplomacia

Vernisáž výstavy 13. 9. 2017

Trvanie výstavy: 13. 9. 2017 do 14. 10. 2017

Občianske združenie Koménium v Seredi a Mestské múzeum v Seredi Vás pozývajú na výstavu v cykle „Žijú medzi nami“.

Profesor Ing. František Janíček, PhD., významný pedagóg, vedecký a riadiaci pracovník v oblasti elektroenergetiky, v rokoch 2000 - 2007 pôsobil ako dekan FEI STU v Bratislave a od roku 2009 je predsedom Slovenského výboru Svetovej energetickej rady (WEC) SR. Za dosiahnuté pracovné výsledky a bohatú publikačnú činnosť bol odmenený významnými oceneniami na Slovensku i v zahraničí, celý svoj profesijný život venoval výchove mladej technickej generácie a riešeniu problémov vo svojom odbore.

JUDr. Roman Paldan, technik, významný diplomat SR, v rokoch 1993 - 1999 pôsobil ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Ruskej federácii a v rokoch 2002 – 2008 pôsobil ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Slovinsku. Za dosiahnuté pracovné výsledky bol odmenený významnými oceneniami na Slovensku i v zahraničí, celý svoj profesijný život venoval rozvoju medzinárodných vzťahov v krajinách svojho pôsobenia, kde svojou prácou šíril dobré meno Slovenskej republiky, o čom svedčia jeho aktivity v oblasti medzinárodných vzťahov.

Rok výroby: 2017
Dátum lokálnej premiéry: 13. september 2017

Duo Rytmus a Jadranka

Koncert hviezd z TV Šláger

Spolu bez bariér
Horúca sprcha

Šťastie je možné dosiahnuť medzi psom a mačkou, ale nie medzi mužom a ženou!